Cefalú és a ház

Aleister Crowley nyomában - Cefalú

Készülődés Compostella felé

COMPOSTELLA SAGA

Az átányi síremlék hatásának felülvizsgálata és megerősítése

Boszorkányok a kártyanaptárak tükrében

20 éves a Magyar Boszorkányszövetség!

A 2006-os szeghalmi boszorkányfesztivál

Az Igazi Spanyol Inkvizíció

Ifjuságom barangolásai során...

Boszorkány központok, jósdák

Meglátogattuk a fa kegytárgyakat készitő boszorkány papot

Meglátogattuk az üveg kegytárgykészitő boszorkány papokat

Boszorkányos halottkultusz spiritiszta szemszögből!

(1.rész)

(2.rész)

Nevető fejfák

Boszorkányság régen és ma

A Magyar Boszorkányszövetség
új oktatási programja

A magyar spiritiszta szövetség

Képek a spiritiszta szövetség életéből

Fonyódi kirándulás

Fonyódi kirándulás

Nem kér állami támogatást a Magyar Boszorkány szövetség

Felhivás

Bejegyzett boszorkányok

Boszorkányság régen és ma

Ebben a riportunkban egy nagyon ősi jóslási és rontáslevételi rítust mutatunk be. Hivatalos elnevezése viaszöntés

Bemutatjuk a régi hagyományos boszorkányság és a modern kori boszorkányság közötti különbséget.

Az egyik főszereplő, Biri néni (84 éves) autentikus vidéki boszorkány, egy baranyai kis faluban. Híresen nagy pacientúrával. A környék orvosai is hozzá küldik a gyógyíthatatlannak vélt betegeket, akik közül sokakat meggyógyított. A Magyar Boszorkányszövetségbe sosem lépett be, de erős pártoló tagunk volt.

A kép, a videó és hanganyagot 1996-ban gyűjtötte: Meskó Gabi, Leona és Cézár. A későbbiekben a rögzített rituális mondókákat is megjelenítjük az Interneten.

A másik főszereplő, Leona (24 éves) 1996 óta a Magyar Boszorkányszövetség tagja. Hatalmas pacientúrával és tanuló táborral rendelkezik. Tanulói határon túli magyar nyelvterületről és Németországból kerülnek ki. Beszél németül, angolul és spanyolul.

A két arc, két külön felkészülési formát mutat.

A régi formula, tisztaság csinálásával kezdődik, a modern a négy Őselem kardal való megidézésével.

A használati tárgyak. Az ősi viaszolvasztó öntöttvas lábas és egy hagyományos kályha. (Biri néni halála 1998 után megpróbáltuk megvásárolni a két viaszöntő lábast és a parázsfogóját, de a rokonok kidobták.)

A modern kori viaszöntő berendezés, már kis helyen is elfér és könnyen mobilizálható. A tálcán a tál víz, a camping gáz és az olvasztó tégely, a porcelán csészében, faszéndarabok, az elmaradhatatlan égő gyertya és mögötte a ciroktartó.

A rituális tűzgyújtás. A modern változatban, gyorsan megy. Biri néninél, csapatmunkában is egy fél óra kellett a láng fellobbanásáig.

Biri néni nyers méhviaszt használ. Leona asztrálisan feltöltött méhviasz lapokat. A pirosat szerelmi és érzelmi problémákra, a zöldet pedig rontás, erő-, és akaratmágia alkalmazására.

Az olvasztásra szánt méhviasz darabok az olvasztó tégelyekben

Míg az ősi időigényes módszernél még várni kell a parázsra, a gázon lassan megolvad a viasz.

Mind két formulánál az utolsó fázis, az olvadt viasz hideg vizbe történő kiöntése.

A kiöntött viasz szép lassan szétterül és megdermed a víz tetején. Jó öntésnél (kis rontás, kis betegség) minél több faszéndarabot olvaszt magába, annál kisebb a baj.

Már csak a kiértékelés van hátra. A viaszon megjelent jelek, rajzolatok utalnak a problémákra.

Az öntési rituálét kilencszer ismétlik meg. Ennyi kell a teljes tisztuláshoz. Ekkor lehet 100%-ig biztosat mondani. Van, akinél beválik és megtisztul, van, akinek vissza kell jönnie újabb öntésre.

Ez a varázslási forma, a középkortól terjedt el, főleg magyar nyelvterületen. Hála Leona propagandájának egyre jobban terjed az egész világon. Népszerűségét a viasz mágikus töltésének (a fény hozója, a viaszgőz lángja- kapu a túlvilágra) könnyen kezelhető és könnyen beszerezhetőségének köszönheti.

Dobres