Abafi Cézár

ABAFI CÉZÁR
A MAGYAR BOSZORKÁNYSZÖVETSÉG SZAKRÁLIS VEZETŐJE

INDULÓ RIPORT:

- Cézár, engedélyt kaptam, hogy átnézhessem a fotós archívumotokat. Nagyon sok fotót találtam, ami veled kapcsolatos. Úgy gondolom, hogy Te, mint a szövetség prominens tagja, megérdemled a fokozott figyelmet és örülnék, ha segítenél a fotókhoz a szöveget összehozni. Légyszíves mesélj a kezdetekről.

- Már 1986- ban sikerült létrehoznom egy működő boszorkány covent. Abban az időben, ezt a tevékenységet nem nagyon tudták értékelni, ha nem is börtön, de meghurcoltatás járt érte. Külföldről szereztük be a megfelelő irodalmat (sokat még máig sem fordítottak le magyar nyelvre) és abból igyekeztünk elsajátítani a boszorkány praktikákat. 1989-ben néhányunk (akinek volt rá pénze) kimentünk Angliába tanulni. Ott lettünk boszorkánnyá avatva. 1990 óta hirdetésekben igyekeztem megtalálni a hasonló gondolkodású embereket. Elég nehéz volt, féltek a hatalomtól. Mégis sikerült összeszedni néhány embert és megrendeztük Zamárdiban, 1991 augusztusában a Jós-boszorkánytalálkozót. Angliából elhívtuk Dr. Vivien Crowley-t, aki a rá érdemes magyar boszorkányokat felavatta. A tagság itt fogadta el, hogy jövő tavasszal hivatalosan megalapítjuk a Magyar Boszorkányszövetséget, mint egyházat. A megalapítás meg is történt, 1992. március 21-én, Székesfehérváron. Több mint 150 ember, aláírásával tett hitet a boszorkányság mellett.