Pár évvel ezelőtt csak stikában lehetett boszorkánykodni. Aztán a rendszerváltás e téren is változást hozott. Elhatároztuk hogy, hogy megalapítjuk a Magyar Boszorkányszövetséget - mondja Abafi Cézár, aki 1986- óta a szövetség vezetője, főállású boszorkány, és háromgyermekes családapa. Nekem már a nagyszüleim is boszorkánysággal foglalkoztak. Spiritiszta volt a nagyapám, jósnő a nagyanyám, anyám is jósolt, szóval ez egy családi vérvonal. De persze lehet tanulni is a boszorkányságot.

Nem kellenek különleges képességek?

A képességek mindenkiben megvannak, csak legtöbben elfojtják magukban, vagy nem akarnak tudomást venni róla. Gondolok itt az auralátásra, vagy a megérzésekre. A kisgyerek látja az aurát, és lerajzolja a szüleit zöld, vagy kék fejjel, amit aztán a felnőttek megmagyaráznak neki, hogy nem úgy van. Viszont vannak emberek, megmaradnak ezek a hajlamok.

Vannak jó és rossz boszorkányok? Van, aki fekete, és fehér mágiát űz?

Mágia csak egy fajta van, és attól fekete, vagy fehér, hogy milyen indulattal csinálják. Aki ártani akar a másiknak az meg tudja tenni.

Mit csinálnak a boszorkányok hétköznap? Ugyanúgy élnek, mint bármelyikünk?

Normális életet élnek, kivéve a boszorkány ünnepeket, amikor istentiszteletet tartanak. Esténként pedig a mágiával foglalkoznak saját, vagy mások ügyében.

Ha megyek az utcán és jön velem szemben egy boszorkány, felismerem?

Nem valószínű. A többségen nem látszik, a tény és a való.

A szövetségük egyházként van bejelentve. Mi ennek a lényege?

Ez egy természet vallás. A hitrendszerünk alapja, a Nagy Anyaistennő tisztelete, akinek férfi párja a Szarvas isten. Ők testesítik meg az erőt, ami szabályozza a természetet, amelynek az ember is szerves része.

Tartják egymással a kapcsolatot a boszorkányok?

A boszorkányok covenekben (csoport) működnek. Több száz coven van az országban, ami általában 5- 13 fővel működik, de van negyven tagú is. A covenek a nyílt rendezvényeken találkoznak. Legutóbb október 31-én, a boszorkány szilveszter alkalmából rendeztünk egy nagy fesztivált.

Hogyan ünnepel a boszorkány közösség?

Jóslásokkal, hogy mit hoz a jövő, és ki rituálékkal. Pl, az emberek felírják az óhajukat egy kis papírlapra, ezek általában olyan tulajdonságok, amiről le szeretnének szokni. Pl, lustaság, túlköltekezés- és ezt rituálisan egy üstben elégetik. Nyolc nagy boszorkány ünnep van, mellette nekünk magyar vonatkozásban még kettő van. A Szent György nap- amikor a babona szerint a boszorkányok a Gellért hegyen röpködnek, és a Luca nap, ami az ősi magyar motívumokban is benne lévő, boszorkánysághoz kapcsolódó nap. Hogyan zajlik önöknél a karácsony? Hagyományosan vagy boszorkányos formában?

Megünnepeljük a karácsonyt, mert olyan túlköltekezési nyomás van az embereken, hogy ezt nem lehet kihagyni. Maga az ünnep szép, de az a tapasztalatunk, hogy akkor robban ki a legtöbb családi viszály.

RITUÁLIS KELLÉKEK:

• KARD: a varázskört erősíti, és az elementálok idézésénél használják.

• TŐR: az erő és a tudás szimbóluma.

• FÜSTÖLŐ: védekezésre és a negatív erők elűzésére, távoltartására használják.

• BOSZORKÁNYBOROK: a rituálékhoz használt borok a közvetítőanyagot a vért képviselik.

• KRISTÁLYGÖMBÖK: a magasabb rendű kapcsolatteremtés eszközei.

• QUIJJA TÁBLA: beszélő tábla szellemidézéshez.

• PIROS OLAJ: a szerelem, a boldogság, a testi és lelki kívánalmak serkentője.

• ZÖLD OLAJ: a családi béke védelmezője, a rontott életek felvidítója a lélek erejének kútja.

• FEKETE OLAJ: a negatív dolgok és erők irányítója.