A mellékelt képen a népszerű színész, rendező, színigazgató látható asztaltáncoltatás közben. Vajon Pistánk mire kíváncsi,tán csak nem új színháza jövőjére? Azt nem tudjuk, hogy mit hoz a jövő, de mi kívánunk
Verebes Pistának és színházának sok sikert!

P.SZ.T.Magazin 1991.10..25

Látványos, és ha eltekintünk a gellérthegyi boszorkányszombatokról szóló bizonytalan eredetű tudósításoktól, mind ez ideig egyedülálló esemény színhelye volt a zamárdi Hotel Família, ahol a közelmúltban megrendezték az első nemzetközi jóstalálkozót, melyen a külföldi tekintélyek mellett felvonultak az ország legnevesebb vajákosai: jósok, asztrológusok, álomfejtők, kristálygömbnézők, tenyérjósok, kártyavetők, gyógyfüvesek, ördögűzők, hipnotizőrök, spiritiszták, boszorkányok, hogy a nyilvánosság elé lépjenek.
Talán mondani sem kell, hogy milyen nagy keletjük volt a különböző módszerekkel -kártya, tenyér, kávézacc, csillagok - dolgozó jósoknak. Csupán az ördögűzőnek nem akadt munkája, vagy azért nem, mert még az ördög sem merte megzavarni ezt az illusztris társaságot, vagy azért - és ez a valószínűbb -, mert másutt talált magának sokkal jövedelmezőbb elfoglaltságot.
Nagy ámulatot keltett Blnger Vilmos hipnotizőr produkciója, aki bemelegítésként néhány önkéntes vállalkozó kezét cövekeíte az asztalhoz, majd deszkamerewé bűvölte a televízió szkeptikus riporterét, és helyezte palló gyanánt a bokájánál, tarkójánál két székre. Még sétálni is lehetett volna a hasán. A spiritiszták éjjel a kísértetek órájában találkoztak egymással és a szellemekkel a szálloda gyertya világította picéjében. A termetes asztalt látva többen kétkedésüknek adtak hangot, mondván: ehhez odaátról Toldi Miklós kéne, ám a túlvilágiak nem hagyták cserben híveiket. A rádió neves riportere pedig - mi mindenre képes egy újságíró a sztori kedvéért - az asztal alá bújva, mikrofonnal a kezében próbált nyomára jutni a kopogó asztal titkának.
Természetesen voltak kevésbé idegborzoló látványosságok is. Vívlanne Crowley, az ír Jósnők Szövetségének tagja igazi, tőről metszett boszorkány (polgári foglalkozása egyébként pszichológus) hófehér ruhában, varázseszközeivel felfegyverkezve meghatóan szép szertartással áldozott a régiek istennőinek, Artemisznek, Athénének, Diannának, Aphroditének, és ki győzné még a neveket felsorolni.
A találkozó sajtótájékoztatóján bejelentették, hogy megalakul a Magyar Boszorkányszövetség

A szövetségek világában miért éppen nekik nem lenne helyük a nap alatt, követve ezzel a nyugati példát, ahol immár több százezren vallják magukat az idők messzeségéből eredő mágikus, misztikus kultuszokkal átszőtt ősi hit követőinek. Egyes elméletek szerint a boszorkányság, azaz a Természetanya tisztelete a kereszténység előtti Európa mágikus vallása volt, amit azután az inkvizíció rettenetes

eszközökkel igyekezett kiirtani. Mások - Európán túllépve -sokkal egyetemesebb eredetet tulajdonítanak neki, és visszanyúlnak azokba a mitikus időkbe, amikor a nőistenek uralmát még nem döntötték meg a férfiistenek. De hagyjuk a messzire vezető és szerteágazó téma tárgyalását az októberben megjelenő Zöld Boszorkány újságra, s most csupán arról faggattuk az illetékeseket, hogy ki lehet boszorkány?
A szövetség tagja lehet nemre, fajra és felekezetre való tekintet nélkül mindenki, aki érdeklődik ez iránt az ősi hit, filozófia, mágikus szertartások, ezoterikus tudományok iránt, esetleg rendelkezik valamilyen okkult képességgel, és ezt az adottságát szeretné továbbfejleszteni. A tagság önmagában nem jelent egyet a beavatott boszorkánysággal, az ehhez szükséges tudást a szövetség által rendezett tanfolyamokon lehet majd elsajátítani. A beavatottságnak három fokozata van, de ezekkel egyelőre még senki nem rendelkezik Magyarországon. Az ír és a kaliforniai szövetség azonban minden segítséget megígért.