A boszorkányok újévének éjszakáján szellemet is idéznek a szakavatottak. Az Orczy téren található kupolában összegyűlt érdeklődők között a Mai nap munkatársa is megtapasztalhatta az okkult élményeket. A szeánszot ülők nem érhettek lábaikkal az asztalhoz. Rövid idő után szemünk láttára megmozdult az asztal, felemelkedett és billegett jobbra-balra. A szellemidézés ezen formáját az 1800-as évek közepén fedezte fel egy férfi, aki szellemek lakta épületben élte le életét. A bútorok éjszakánként saját maguktól mozogtak. Erre összehívtak egy spiritiszta szeánszot, ahol körbeülték az asztalt, kört alkottak és kitárt ujjaikat egymáshoz illesztették, hogy megszüntessék a szellemjárást- meséli Abafi Cézár a Magyar Boszorkányszövetség szakrális vezetője. Ma éjszaka csak a bátrabbak vállalkoztak arra, hogy körbeüljék a szeánsz kellékeként odavitt, faasztalt, ami súlyát tekintve igen tekintélyes- teszi hozzá a főboszi. Rezván Vera is leült a többiekkel a multszázadi kispolgári fogadóasztal mellé, amit nem könnyű még arrébb rakni sem. A jó idézőasztalban nincs semmilyen fém, még szög sem, csupán fából készülhet. Egymáshoz illesztett ujjakkal létrehoznak egy úgynevezett spiritiszta erőkört, és szerintük, ha kellő erővel koncentrálnak egy elhunytra, akkor ő meg fog jelenni. Így járt Vera is. Már régen ki szerettem volna próbálni ezt a fajta szellemidézést. Nagyon meglepődtem, amikor hatalmas erővel megmozdult az asztal. Komoly fizikai erő kellett, hogy vissza tudjuk nyomni. Aki vezette a szeánszot, megkérdezte, hogy valakinek az ismerőse van e itt. Ha igen egyet, ha nem, akkor kettőt koppantson a szellem. Egyet koppantott, aztán sorba mentünk név szerint, hogy kihez jött. Amikor hozzám értünk, koppantott egyet, azaz az én ismerősöm volt. A szellem felemelte a felém eső sarkát az asztalnak és rákérdeztünk, hogy ő az elhunyt férjem e és erre is egyet koppantott. Párom öt éve halt meg. Minden porcikámban remegtem. Azt kérdeztem, hogy jó helyen van e és azt mondta, hogy igen. Azt is megkérdeztük, hogy jó érzéssel gondol e az itt maradt családjára. Válaszolhatott volna nemmel is, de erre is igen volt a válasza. Ez nagy megnyugvást adott, hiszen, ha valaki elmegy, ottmaradnak a megválaszolatlan kérdések, amire így, öt év távlatából nagyon jó volt a pozitív választ megtapasztalni.