A boszorkánysrág létezik, nem pusztán legenda. Eleven és virázó, miután az ellene indított. Legutolsó törvényes támadást is visszavonták 1950-ben. Az utóbbi néhány évtizedben a boszorkányok végre a világszeme elé kerülhetnek, megmutathatják, kik ók és mit tudnak. Na, és kik ők? Értelmes, közösségi szemléletű, gondolatgazdag kortársaink. Önmagukon nem vitelnek semmiféle árulkodó jelet, a metrón vagy a villamoson nagy valószínűséggel lazán elsétálhatnánk mellettük, nem is sejtve, mekkora hatalom van a kezükben. Vannak közöttük rejtőzködők, akiknek nincs még kedvük a nagyvilágot keblükre ölelni, és akadnak olyan csoportok is, amelyek ezt megteszik helyettök. A Magyar Boszorkányszövetség ez utóbbiak közé tartozik.

A boszorkányok ősi kellékei: kristálygömb,
viaszbábu, kígyó

Boszorkányok és szentek

A középkorban a rejtett képességekkel felruházott em bereket bübájosoknak nevezték. Döntő bizonyíték volt a vízpróba (a vádlottat a derekán átkotött kötéllel a vízbe merítették, aki lennmaradt, azt boszorkánynak ítélték), a tűzpróba (tüzes vassal megszúrták, aki nem érezte meg, az boszorkány) és a boszorkánymérleg próba is. Akiknek a testsúlya alvó állapotban boszor kánymérlegre téve csökkenést mutatott, mint például az alvalátóké, és egyes médiumoké eksztázísban, azokat boszorkányoknak minosítették. Úgyszintén a jósokat, varázslókat, igézoket, halottlátokat is. A tömegesen máglyára hurcolt szerencsétlen mártírok halála az akkori kor tudatlan, embertelen és részben kapzsi egyházi és világi bíráinak a lelkiismeretét terheli. Akadt azonban az elégetettek között olyan is, akiket utólagosan szentté avattak, (lásd Jeanne D' Arc, az orleans-i szuz esetét). Az inkvizíció a balsors elhárítá sának képességét, sok esetben a gyógyítás "hatálmát", a jövőbe látás képességét a boszarkányság nyilvánnaló bizonyítékának tekintette.

"Tedd azt, amit akarsz, de ne árts senkinek!"

Ha jól végiggondolja ezt a mondatot, rájön: a boszorkányok nern uznek sem fekete,sem fehér mágiát. A mi mágiánk zöld, ami azt jelenti, hogy tökéletes összhangban van a látható és láthatatlan természettel. Minden ostoba és rosszindulatú híreszteléssel szemben a boszorkányságnak semmi köze a sátánizmoshoz, a sátánizmus csupán megfordított kereszténység, lázadás a keresztény isten, egyház és erkölcs ellen, tehát nem létezhet a kereszténység nélkül. Mi igyekszünk feleleveníteni és megorizni a helyi és az egyetemes mágikus kultuszokat és néphagyományokat. Nincsenek dogmáink, azaz nincsenek olyin tanításaink, amelyelvet kötelezo elhinni. A boszorkányság a legszabadabb vallás.

Kegyelemből lefejezés

HÍRES BOSZORKÁNYOK

ISOBEL COCKIE

MARTHA COREY