MEGKÉRDEZTÜK ABAFI CÉZÁRT: HOGYAN ÉRTÉKELI A MAGYAR BOSZORKÁNYSZÖVETSÉG 2006-os TEVÉKENYSÉGÉT?

Riporter: Mi volt jellemző a Magyar Boszorkányszövetség tevékenységére a 2006-os évben.

Cézár: Az elmúlt évben az oktatás megerősítése volt a fő célkitűzésünk. Megszüntettünk néhány boszorkányellátó üzletet, amelynek nem volt megfelelő a látogatottsága. Megszüntettük a múzeumot is. Az autentikus boszorkány tárgyakat elraktároztuk, így csak a weben látható a gyűjtemény. Az igy felszabadult pénzeket az oktatás fejlesztésére fordítottuk.

R: Mi jellemző az oktatási reformra?

C: Meg emeltük a színvonalat. A webre feltettünk egy 133 kérdésből álló teszt sort. Aki ezt ki tudja tölteni, hibátlanul, az mondhatja, hogy tud valamit a boszorkányságról. A nehézségére jellemző, hogy a több mint 11000 tagunkból, csak 1800 személy tudta kitölteni helyesen, idáig.

R: Úgy tudom, hogy kívülálló személyek is küldözgetik egymásnak ezt a teszt sort az internet segítségével. Ön mit szól hozzá?

C: Én személy szerint örülök. Lehet, hogy egyesek ezt mulatságosnak tartják, de így is jobban terjed mint amire számítottunk. Sokkal több emberhez eljut, és aki fogékony rá, majd megkeres minket.

R: Melyik oktatási programjuk a legsikeresebb?

C: A legsikeresebb a levelező oktatási programunk. Erről is bővebb információ található a weben. Ez az a program amely az ország egész területén elérhető. Ez egy 21 féle jóslási technikát tanító CD-ROM, mely kényelmesen tanulható otthon. Segítségként van egy telefonszám, amelyet fel lehet hívni, ha a tanulásban elakad valaki. Ha valaki megtanult egy jóslási formát, jelentkezhet vizsgára, de összevonni is lehet, úgy több tárgyból vizsgázik egyszerre. Ez nagy segítség a vidéken lakó bosziknak, nem kell beutazgatniuk valamelyik nagyvárosba tanulgatni, így időt és pénzt takarítanak meg a tanulók.

R: A sikeres vizsgáról adnak valamilyen papírt?

C: Igen, oklevelet adunk, amit mindenhol elfogadnak.

R: Más ezoterikus csoportok is tanítanak és adnak oklevelet, mi a különbség az Önök és az Ő oklevelük között?

C: Ezek a kis csoportok (vagy személyek) megszűnnek, ha az ezoterikus közéletet rendezni akarja a kormány, és ha a tudásáról elismerést akar, minimum újra kell vizsgáznia. A mi oklevelünk egyházi oklevél,mert a Boszorkányszövetség, már több mint 15 éve egyházként van bejegyezve a Fővárosi Bíróságon,így a mi oklevelünk örökérvényű.

R: Nem gondolják, hogy így is nagyon sok az ilyesmivel foglalkozók száma Magyarországon?

C: Mi is tisztában vagyunk a helyzettel. Ebből a nagyon sokból, nagyon kevés a profi. Mi a profikat szeretnénk ezzel támogatni, a selejt úgy is kihullik.

R: Oktatásnál csak a jóslásokról beszéltünk, mást nem oktatnak?

C: Oktatunk mást is, mágiát, asztrális utazást stb. de a felsőbb szintű oktatások az alapok nélkül nem sajátíthatók el.

Az alapok hozzák meg a spirituális érzékeket, amelyre lehet majd építeni a későbbi, magasabb szintű tanulmányokat.

Ezek nélkül nem lehet pozitívan elsajátítani a tanultakat.

R: Tudna erre példát is mondani?

C: Aki az ezoterikát nem csak ugatja, tudja, hogy Blavatsky az elismert okkultisták között is előkelő helyet foglalt el. Néhány műve alapján mégis a fasizmus alapjait vélik felfedezni a kiadványaiban. Most képzelje el, hogy egy nem kellően felkészült ember, ezzel kezdené a tanulást. Elég nagy zűrzavar lenne a fejében és nem biztos, hogy eljutna, oda ahova szeretne, a spirituális megvilágosodáshoz.

R: Még azt szeretném megkérdezni, mi a tervük a 2007-s évre.

C: Megreformáljuk a Boszorkányszövetséget és megerősítjük a külföldi kapcsolatainkat. Megpróbáljuk Romániában és Szlovákiában is megalapítani a Boszorkányszövetséget.

Papp Szilvia